Jak wybrać motyw przewodni ślubu?

Jak wybrać motyw przewodni ślubu?

20 marca 2015

Kiedy zaczynacie przygotowania do Waszego ślubu czy wesela nie zawsze macie jasno wyrysowany w myślach temat i kolor przewodni. Wybieranie motywów przewodnich czy przewodniego koloru to dość nowy trend w ślubach - jeszcze kilka/kilkanaście lat temu najważniejszym było wybranie pięknej sali ślubnej i sukni, nikt nie pomyślał o tym, by dodatkiem do ślubu mógł być np. kolor turkusowy, przecież ślub kojarzył się jedynie z kolorem białym. Teraz wszystko się zmieniło - pary młode pod temat przewodni dopasowują swoje miejsce na wesele i właśnie w ten sposób powinno zaczynać się planowanie.

Co należy wziąć pod uwagę przy szukaniu odpowiedniego miejsca na ślub?

  • Wygląd oraz charakter danego miejsca.
  • Kolory wnętrza oraz otoczenia.
  • Swoje ulubione kolory oraz zainteresowania Panny Młodej i Pana Młodego.
  • Styl i charakter planowanej imprezy.
  • Ubiór Panny Młodej.
  • Możliwości finansowe.

Jak znaleźć temat przewodni wesela?
Jeśli macie wspólne zainteresowania, ulubione zajęcia lub nawet ulubionego aktora - będzie Wam z pewnością bardzo łatwo. Dużo prościej jest z kolorami, jednak dobrze jest by kolor był zaakceptowany przez jedną i drugą stronę, ponieważ gdy Panna Młoda postawi świat do góry nogami by kolorem przewodni był pudrowy róż - Pan Młody może stwierdzić, iż taki kolor nie pasuje do niego, bo jest po prostu niemęski. Prędzej czy później dojdziecie do konsensusu i wybierzecie ten idealny.

Przy wyborze tematu czy koloru dobrze jest skupić się również nad decyzją o kupnie sukni ślubnej - ona przede wszystkim powinna pasować do klimatu całego przedsięwzięcia. Jednak to Panna Młoda powinna czuć się wyjątkowo w sukni, przecież to jedyny dzień, kiedy można w końcu założyć tą jedyną suknię z marzeń (nie wliczając w to plenerowych sesji fotograficznych). Pamiętajcie jednak, by podejmowane decyzje i wybory nie były najważniejsze, ponieważ najważniejszymi "elementami" ślubu jest Panna Młoda i Pan Młody i ich dobre humory.

motyw, ślub, wesele, inspiracje

Czytaj również

Przeglądaj bazę firm ślubnych

Wybrane opinie