więcej opcji

Moje AlterEgo Fotografia

  • Informacje Ślubne informacje
  • Kontakt Kontakt w sprawie ślubu

Opis

Fotografię traktuje jako wyzwanie. Nie stawiam granic, nie unikam nieznanych mi tematów – wręcz przeciwnie czerpię ogromną przyjemność z ciągłego rozwijania się w takich dziedzinach, które są dla mnie czymś nowym. Mam więc to szczęście że z przyjemnością fotografuję portret , reklamę produktową jak i wesele.

Być może wiesz jaką sesję chcesz, ale jeśli nie to pomogę w wyborze:

Ogólne rodzaje sesji:

Studio
Plener
Reportaż
Sesja ślubna
Reklama produktowa
Inne

Dodatkowo:

Obróbka komputerowa
Fotokast
Odzyskiwanie danych z kart pamięci i dysków przenośnych
Malowanie portretów w posteryzacji

Studio
Sesja studyjna jest bardzo popularnym działem fotografii, koncentrującym się przede wszystkim na obiekcie fotografowanym, a nie na jego otoczeniu. Podczas sesji studyjnej istnieją dużo większe możliwości operowania światłem (zwykle sztucznym) oraz intymną atmosferą, której w miejscach publicznych nie uda się osiągnąć. Podczas takiej sesji nie ma ograniczeń czasowych, zdjęcia można robić dowolnie długo, eksperymentować ze światłem oraz nie przejmować się czy za oknem pada deszcz lub robi się ciemno. Zdjęcia studyjne mogą być “zawieszone w próżni” – wykorzystując białe lub czarne tło model/modelka będzie miała wyglądała jak w sterylnej, białej przestrzeni lub wyłaniała się z idealnego mroku co daje specyficzny, artystyczny efekt.

Najczęstsze zastosowania fotografii studyjnej to:

portret
Precyzyjne ustawienie świateł pozwala uwydatnić szczegóły twarzy, stworzyć tajemnicze wyłanianie się z mroku lub blasku światła.
akt i nagość zakryta
Techniki podobne jak przy portrecie, jednak operując światłem i cieniem można zasłonić lub uwydatnić poszczególne szczegóły ciała. Należy oddzielić fotografię aktu artystycznego od erotyki – założenia są odmienne, akt artystyczny kładzie główny nacisk na subtelnym podkreśleniu piękna ciała a nie jego eksponowaniu. Jest to trudna dziedzina fotografii, jednak często daje znakomite efekty.
moda
W fotografii studyjnej można się także skoncentrować na ubraniu i wszelkiego rodzaju dodatkach – poczynając od prezentacji całej sylwetki a skończywszy na szczegółach kryjących się w pięknie detali. Fotografia tego typu często łączy się z portretem oraz nagością zakrytą.

Plener
Sesje plenerowe są wdzięcznym połączeniem fotografowanego modela/modelki oraz otaczającej przestrzeni. Zdjęcia tego typu charakteryzują się większą naturalnością ze względu na (najczęściej) przewagę naturalnego światła dziennego oraz bardziej kreatywnym wtopieniem się w nieograniczoną przestrzeń – na przykład siadając na murze, kładąc się na trawie czy choćby stojąc w małej alejce w parku. Sesje plenerowe są uzależnione od miejsca, pogody oraz pory roku, warto je więc planować uwzględniając powyższe czynniki.

portret
Często nawet kawałek starej, ceglanej ściany może posłużyć jako tło – stosując pewne techniki fotografii można je pięknie rozmyć a stojąc w zacienionym zakamarku można doświetlić fotografowana osobę światłem odbitym z tak zwanej “blendy”,
moda
Podobnie jak przy portrecie, jednak można bardziej skoncentrować się na charakterze miejsca – jest go dużo, zatem lepiej dopasować charakter stroju oraz miejsca,
akt i nagość zakryta
Bardziej odważna niż studyjna forma aktu, jednak naturalne otoczenie może być dużo kreatywniej wykorzystane np. zdjęcie modelki stojącej do połowy w wodzie z mokrymi, opadającymi włosami czy na łące w kwiatach,
sport i ruch
Szybka, dynamiczna akcja i utrwalony w ułamku sekundy ruch to bez wątpienia bardzo atrakcyjna dziedzina fotografii. Poczynając od zupełnie bliskich, szerokich kadrów np. tuż obok skaczącej osoby, aż do dalekich, dynamicznych zdjęć pędzącego samochodu itp,
architektura
Zdjęcia budynków, wnętrz i innych obiektów zbudowanych ręką człowieka. Zdjęcia tego typu wykorzystywane są często na potrzeby stron www firm, chcących zaprezentować lokalizację oraz zareklamować atrakcyjność wnętrz (np. kluby, kawiarnie),
krajobraz
To, czego nie zrobiła ludzka ręką, zrobiła sama natura – jest to także wdzięczny dział fotografii. Zdjęcia krajobrazów znajdują zastosowanie jako tła pod prezentacje, reklamują otoczenie ośrodków wypoczynkowych (poczynając od kwater prywatnych przez agroturystykę, do hoteli i ośrodków odnowy biologicznej / spa a na całych miejscowościach kończąc),
makro
Świat pod mikroskopem – kojarzony jest głównie z fotografią mikrokosmosu otaczającej nasz przyrody, ale znajduje też zastosowanie w abstrakcji czy reklamie produktowej.

Reportaż

przestrzeń zamknięta (impreza / koncert)
przestrzeń otwarta (festyn / spotkania)
“od zaplecza”
wyjazd integracyjny

Sesja ślubna

sesja narzeczeńska
przygotowania
zdjęcia z ceremonii
wesele
poprawiny
sesja poślubna

Reklama produktowa

zewnętrzna
wewnętrzna (studio)
wewnętrzna (pomieszczenia inne)

Obróbka komputerowa
Wbrew pozorom retusz komputerowy stanowi bardzo ważną część w fotografii, jednak retusz retuszowi nie równy – wszystko zależy od jego zakresu i ingerencji w prawdziwy obraz. Aparat fotograficzny nie jest tak doskonałym narzędziem jak ludzkie oko i bardzo często to co widzimy na ekranie komputera czy na wydruku, nawet bez obróbki daleko odbiega od tego, co widzimy okiem. Przykładów nie trzeba szukać daleko – poruszone zdjęcia, ograniczone pole widzenia (wąski kadr), brak ostrości, przekłamania kolorów, szum (ziarnistość) czy zbyt duża czułość na prześwietlenia lub niedoświetlenia. Tego wszystkiego nie zobaczymy ludzkim okiem, stąd paradoksalnie obróbka komputerowa często stosowana jest by jak najwierniej odzwierciedlić realny obraz sceny.

Po drugiej stronie mamy także obróbkę komputerową, której zadaniem jest nie tylko poprawić jakość fotografii ale także wprowadzić w niej pewne zmiany, które wedle naszej percepcji zwiększają atrakcyjność zdjęcia i tego co one prezentują. Przykłady znamy z codzienności np. retusz zdjęć modelek: usuwanie niedoskonałości skóry, komputerowy makeup, usuwanie zbędnych elementów ze zdjęcia, podmiana kolorów czy zmiana “wymiarów” samej modelki. Retusz jest nieograniczony, podobnie jak malarz mógł namalować dowolną osobę, tak grafik może zamienić prawdziwe zdjęcie w cokolwiek zechce – w zależności od zamierzeń oraz umiejętności.

Ocena

  • Korzystałeś/aś z usług tej firmy? Napisz opinię już dziś.

    Dodaj opinię

Opinie o firmie

Ta firma jeszcze nie ma dodanych opinii.

Dodaj opinię

Wybierz ocenę

  • bardzo dobry

  • dobry

  • neutralny

  • słaby

  • bardzo słaby

Twój adres e-mail (wyłącznie w celu potwierdzenia autentyczności opinii)

Napisz opinię

Czy poleciłbyś tę firmę swoim znajomym?
Loader Weddo.pl